PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Barbary w Tomicach

Ogłoszenia duszpasterskie 14.04.2024 r

• sobota – 22 rocznica ingresu Ks. Arcybiskupa Metropolity do Katedry Poznańskiej- polecajmy go naszej modlitwie.
  2. Składam serdeczne podziękowania mieszkańcom Tomiczek za rozebranie Grobu Pańskiego i dekoracji świątecznej. Bóg zapłać.
  3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o powołania oraz rozpoczynamy Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w kościele. Po mszy św. zbiórka na nasze Seminarium Duchowne w Poznaniu. Jak zawsze twórzmy nasze hojne serca, zwłaszcza teraz kiedy jest tak mało kleryków.
  4. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Biblijną i początek Tygodnia Biblijnego. Niech to będzie tydzień spotkania z Chrystusem zmartwychwstałym w Słowie Bożym.
  5. Dziękuję kolejnym 5 rodzinom, które złożyły daninę diecezjalną. Bóg zapłać.
  6. Dzierżawców ziemi parafialnej zapraszam w tym tygodniu po wieczornej mszy św. celem uregulowania płatności za pierwsze półrocze.
  7. Przypomnienie! Jeśli ktoś ma zarezerwowane miejsce na cmentarzu, bardzo proszę o wyraźne zaznaczenie. Najlepiej tabliczką – rezerwacja. Ponieważ nie wszystkie mamy w systemie komputerowym.
  8. W naszych modlitwach polecajmy – chorych, cierpiących i potrzebujących naszego wsparcia.
  9. Zapraszam chłopców i dziewczynki, którzy chcieliby podjąć służbę przy ołtarzu jako ministranci, czy lektorki.
  10. Biuro parafialne jest czynne od wtorku do piątku po wieczornej mszy św. lub po wcześniejszym uzgodnieniu.
  11. Dzieci zapraszam po owieczki i życzę Błogosławionej niedzieli i tygodnia.

Czynne: wt. – pt. (po wieczornej Mszy Św.)

ul. Spadzista 4, Tomice
62-060 Stęszew

Numer konta: 52 1020 4027 0000 1002 0410 3370 (PKO BP)

PRZECZYTAJ

Historia Parafii Tomice

Historia kościoła parafialnego w Tomicach sięga XV w. i jest ściśle powiązana z jego fundatorami oraz patronami, na których spoczywał główny obowiązek utrzymania kościoła. Były to tak znakomite rody jak: Tomiccy, Konopaccy, Opalińscy, Bronisze i Jabłonowscy. Fundatorem kościoła jest Mikołaj Tomicki, chorąży poznański. Kościół jest jednym z najstarszych murowanych kościołów w Polsce.

PRZECZYTAJ

Historia naszej patronki

Święta Barbara żyła na przełomie III i IV wieku. Według podania, święta Barbara urodziła się w Nikomedii, stolicy Bitynii, jako córka bogatego i wpływowego człowieka o imieniu Dioskur. Był on gorliwym poganinem pełniącym w swym mieście wysoki urząd. Pod wpływem jednego ze swoich nauczycieli przyjęła chrzest oraz złożyła ślub czystości. Ojciec dowiedziawszy się o tym zamknął Barbarę w wieży. Barbara jednak nie wyrzekła się Chrystusa. Wtedy ojciec poszedł do sędziego a ten skazał ją na tortury. Kiedy to nie przyniosło rezultatu sędzia skazał świętą Barbarę na śmierć poprzez ścięcie mieczem. Wyrok wykonał sam Dioskur.

Święta Barbara