Ogłoszenia duszpasterskie 11.08.2019r

– środa – św. Maksymiliana Marii Kolbego K i M;
    – czwartek – Wniebowzięcie NMP;
    – sobota – św. Jacka K.
  2. We czwartek uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek mszy św. jak w niedzielę. Na każdej mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Po każdej mszy św. zbiórka na Caritas Poznańską. W tym dniu także na mszy św. o g. 11.30 podziękujemy Bogu Za tegoroczne plony i będziemy modlić się o Boże Bł. dla rolników i ich rodzin. Serdecznie zapraszam.
  3. Trwamy w miesiącu sierpniu, miesiącu Maryjnym, gdzie Kościół zachęca do abstynencji. Polecajmy tych, którzy podjęli ten trud, ale także módlmy się o trzeźwość w naszym narodzie, w naszej Parafii i w naszych rodzinach.
  4. Przypominam, że biuro parafialne jest czynne od wtorku do piątku po wieczornej mszy św. lub po odpowiednim uzgodnieniu. Wszelkie informacje znajdziemy na naszej stronie internetowej: www.parafia-tomice.pl. Starajmy się tam zerknąć od czasu do czasu i być na bieżąco w sprawach parafialnych.
  5. Przypominam także o odpowiednim stroju w kościele, zwłaszcza teraz w sezonie Letnim, abyśmy uszanowali godność miejsca w którym mieszka Bóg.
  6. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na renowację naszej zabytkowej dzwonnicy. Płacimy kolejną ratę. Dlatego dziękuję za zrozumienie.
  7. Zapraszam do naszej letniej kawiarenki w sadzie. W tę niedziele proszę o blachę ciasta i dyżur Panie z Tomiczek, a za tydzień będą miały dyżur Panie z Mirosławek.
  8. 19 sierpnia planujemy jechać z Pielgrzymką do Lichenia. Zapisy z wpłatą 50 zł. po każdej mszy św. Są ostatnie 3 miejsca.
  9. Zmarła nasza Parafianka śp. Aniela Matuszewska z Rybojedzka, ostatnio zamieszkała w Buku. Przeżyła 78 lat. Jej pogrzeb odbył się wczoraj. Dobry Jezu…