Ogłoszenia duszpasterskie 14.04.2019r

1. Weszliśmy w Wielki Tydzień, który przygotowuję nas na Święta Paschalne.
    W tym roku o wystrój kościoła troszczą się Parafianie z Rybojedzka.
  2. Natomiast dziś na godz. 15.00 zapraszam wszystkich na plenerową Drogę Krzyżową całej naszej Parafii. Rozpoczniemy przed kościołem.
  3. W Wielki Czwartek pamiątka ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00.
  4. W Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.30 Droga Krzyżowa, a potem dalsze uroczystości. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
  5. W Wielką Sobotę – Wigilia Paschalna o godz. 20.00. Przynosimy świece. Woda zostanie poświęcona podczas tej liturgii i przez Oktawę będzie można ją zabrać do domu. O udział w procesji rezurekcyjnej proszę tradycyjnie panny z Tomiczek, matki z Mirosławek, ojców z Tomic i panów z Rady Parafialnej. Przez te dni składka będzie przeznaczona na remont naszej dzwonnicy.
  6. W Niedzielę Zmartwychwstania nie będzie mszy św. o godz. 8.00.
  7. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów wg następującego porządku:
    W Skrzynkach o g. 11.00. Potem półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.
    W Tomicach :
    – Parafianie z Mirosławek i Rybojedzka – adorują Grób Pański od g. 12.00. Poświęcenie potraw o g. 13.00.
    – Parafianie z Tomiczek adorują Grób Pański od g. 13.10 a g. 14.00 poświęcenie potraw.
    Parafianie z Tomic – adorują Pana Jezusa przy Grobie od 14.10 a o 15.00 poświęcenie potraw.
    W miarę możliwości starajmy się w tym dniu zachować post.
  8. Przypominam, że jest organizowana Pielgrzymka do Włoch 14-21.09. 2019 r. Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt ze mną. Dziś proszę o wpłaty na Pielgrzymkę do Częstochowy – 150 zł.