Ogłoszenia duszpasterskie 19.07.2020r

– środa – św. Marii Magdaleny;
    – czwartek – św. Brygidy, zak., Patronki Europy;
    – piątek św. Kingi, dz;
    – sobota – św. Jakuba, ap. i św. Krzysztofa – Patrona Kierowców.
  2. W przyszłą niedzielę z okazji św. Krzysztofa poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św. Część zebranych przy tej okazji ofiar przeznaczymy na zakup pojazdów dla Polskich misjonarzy.
  3. Przeżywamy czas wakacji. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy odpoczywają, ale także o tych, którzy ciężko pracują zwłaszcza przy pracach żniwnych.
  4. Dziękuję za wszelkie ofiary przeznaczone na dokończenie renowacji naszej zabytkowej dzwonnicy, której uroczyste poświęcenie odbędzie się 23.08. W tym tygodniu chcemy prowadzić dalsze prace. Wszystkim, którzy się w to dzieło włączają – składam serdeczne – Bóg zapłać.
  5. Zapraszam do naszej letniej kawiarenki w sadzie. W tym roku będzie ona działała w ten sposób. Jeśli chcemy się spotkać w każdą niedzielę np. o godz. 15.00 na kawę i coś słodkiego przynosimy to we własnym zakresie. Dbajmy też o warunki sanitarne i zachowanie wszelkiej ostrożności przy zachowaniu dystansu społecznego. Tak samo jeśli chodzi o zabawę z dziećmi. SANEPID – przypomina – że w kościele nadal nosimy maski lub chustki zasłaniające usta.
  6. Przypominam także o odpowiednim stroju w kościele, zwłaszcza teraz w sezonie letnim, abyśmy uszanowali godność miejsca w którym mieszka Bóg.