Ogłoszenia duszpasterskie 22.07.2018r

1. W tym tygodniu obchodzimy: dzisiaj św. Marii Magdaleny, poniedziałek – św.
    Brygidy, zak. Patronki Europy; wtorek św. Kingi, dz; środa – św. Jakuba Ap
    i św. Krzysztofa; piątek – św. Joachima i Anny Rodziców NMP.
  2. Przeżywamy czas wakacji. Niech to będzie czas wartościowego odpoczynku i przeczytania także dobrej, mądrej książki.
  3. Trwają prace remontowe na probostwie. Zakończyliśmy prace malarskie. W tym tygodniu będą też prowadzone prace elektryczne. Polećmy je naszej patronce św. Barbarze. Dlatego dzisiejsza składkę przeznaczymy na opłacenie tych prac, kto może niech wrzuci troszkę więcej, a ja za to już serdecznie dziękuję – Bóg zapłać.
  4. Wspierajmy naszą modlitwą wszystkich pracujących, zwłaszcza przy trudnych tegorocznych żniwach.
  5. Dzisiaj z okazji św. Krzysztofa poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św. Część z zebranych przy tej okazji ofiar przeznaczymy na zakup pojazdów dla Polskich misjonarzy.
  6. Przypominam także o odpowiednim stroju w kościele, zwłaszcza teraz w sezonie letnim, abyśmy uszanowali godność miejsca w którym mieszka Bóg.
  7. Jest atrakcyjna praca w Austrii – ( Wiedeń) dla tzw. – „złotej rączki” – w sierpniu. Wszelkie informacje u mnie.
  8. Od dzisiaj gościmy w Rybojedzku młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
  9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Bartłomiej Przybylak z par. Kuślin; Patrycja Bręk z par. w Tomicach. Zap. 1.
  10. Polecam prasę katolicką.